Info před nástupem na tábor a o průběhu tábora

Vážení rodiče, milí plavčíci.


Několik informací k táboru.
První den - příjezd - všichni se sejdeme na návsi ve Vranovicích (ve škole nikdo nebude). Přijímání a předávání dětí bude probíhat zde kvůli lepší organizaci a hlavně bezpečnosti osob, především dětí, protože před školou je pouze omezené parkování. 

Tady budou na velikých papírech seznamy oddílů s příslušným kapitánem.
Nejdete zde jméno svého dítěte a rovnou se přihlásíte ke svému kapitánovi. Tomu odevzdáte všechny dokumenty, které jste ještě neposlali poštou. Odevzdejte i lékařské potvrzení a potvrzení o bezinfekčnosti. To musí být s datem nástupu na tábor. Pokud má dítě nějakou alergii, která je podstatná pro pobyt dítěte na táboře..potravinovou, hmyzí bodnutí apod., upozorněte lektora na místě (i v případě, že je popsaná v potvrzení). Pokud má dítě léky, dejte je do obálky s dávkováním a se jménem dítěte a taktéž upozorněte. (nejlépe všechny dokumenty vložte do euroobalu, či sepněte dohromady)
Prosím - připravte dítěti jednu tašku s náhradním oblečením a obuví, kterou uložíme po dobu tábora do šatny tak, aby byla k dispozici v případě potřeby. Mohou v ní být i gumovky a pláštěnka - jeden pár náhradní obuvi, tričko, tepláky, mikina. Do této tašky budeme sahat jen v případě potřeby. Věci k běžné denní potřebě (lahev na pití, kapesníky, batůžek apod.) si budou děti nosit každý den. Prosím velmi, ač se dítě dušuje, že své věci pozná, věřte, v tom množství nepozná a za ty slzičky, kdy se dohadují o stejnou věc, či ji nemohou najít, to nestojí, tedy všechny věci dětem podepište. (podepsaný náhradní batoh a v něm podepsané náhradní věci). Uskladníme je v táborové šatně - na batůžek nejlépe dejte cedulku se jménem, ať je viditelná i na vrchu batohu. Spousta dětí má stejné a v tom množství se pak těžko hledá.

Prosíme rodiče, děti si převezmeme na návsi a odvedeme do školy, netřeba nás doprovázet. (samozřejmě v průběhu týdne,po domluvě se svým kapitánem, můžete nahlédnout do prostor, nebo ve čtvrtek pro Vás připravíme možnost návštěvy, ale v den nástupu bývají obecně zmatky a abychom neztratili část dne, převezmeme si pouze děti a odvedeme si je do školy již bez rodičů).

 Také se snažíme zachovat čisto na podlaze, protože ji využíváme k sezení a hrám, tedy spousta bot není žádoucí :) Děkujeme za Vaše pochopení, proč se rozloučit s dětmi již venku na návsi.
Program končí vždy v 16:00. Prosím, respektujte to. Na konci dne vždy máme závěrečné kolečko, kde se děti učí mluvit o svých dojmech, postřezích, radostech i nepříjemnostech z prožitého dne. A když nám dospěláci dovnitř vstupují, děti, i celé to povídání to často přeruší. (byli byste překvapeni, jak se většina dětí nakonec naučí hezky mluvit a tahle společná kolečka jsou pro tábor důležitá). Děti přivedeme po 16 hod opět na náves
Teď jedna tajná věc, jen k očím rodičů. I letos jsme naplánovali spaní. Není povinné, leč bude určitě zajímavé, sami se těšíme :) Nepovíme Vám, co je na programu, hodně se to bude odvíjet od počasí a je to překvapení.
Spaní bude ve čtvrtek a proběhne následovně - ráno děti normálně přijdou na tábor a přinesou si všechny věci,  včetně věcí na spaní - karimatka, spacák, polštářek...podepsané + vhodné oblečení a obuv na pobyt venku do pozdně večerních hodin. U mrňousků musí posoudit rodiče, nakolik jsou schopné jít a přespat. Půjdeme společnou cestu, děti si donesou vlastní baterku, nabitou. Děti , které nebudou přespávat vám předáme odpoledne, či k večeru. Ještě se domluvíme.
Večer si s dětmi opečeme buřtíky, tedy se nají. V batůžku mohou mít nějakou dobrotu na večerní cestu, ale jen málo a s rozumem, aby se nám nepřetláskaly a v noci nebyl problém. 
Prosím, děti, které nebudou přespávat, přivezte v pátek ráno do Vranovic na náves na osmou hodinu. Znovu prosím o domluvu předem u svých kapitánů ve čtvrtek ráno.


No a konečně pátek - vyvrcholení našeho tábora... Opět Vás srdečně zveme v pátek v 16:00 na vranovické hřiště, kde připravíme program - předvedeme, co se děti za ten týden naučí a vytvoří. Jsou pozváni zástupci obce. A je připraveno překvapení i pro děti. Opět prosíme, dodržujte čas - 16:00. Budeme mít málo času na přípravu, tedy nám jej nechte :)


Pro nováčky - prosím, ať si děti s sebou neberou tablety, přehrávače apod. Telefony jistě také potřebovat nebudou, v případě nutnosti Vám voláme my a veškeré jiné aktivity na mobilních telefonech hodně narušují program. Děti mají pak tendenci se schovávat do koutku se svým mobilem apod. A to je veliká škoda. Máme opět nabitý program a mobily v něm nemají místo. Pokud dítko bez mobilu nemůže být, brát mu jej nebudeme, ale ručí si za něj samo a může se stát, že naše snaha, energie, vaše vynaložené finanční prostředky a čas přicházejí vniveč. Pro lítostivější děti bývá naopak mobil kontraproduktivní, nemají potřebu se začlenit a zabavit, pokud mají stále možnost být ve spojení s rodiči a stýskat si.
Sluchátka a podobné věci jim prosím nedávejte. Náš tábor je hodně o soudržnosti a spolupráci, tak si to nechceme kazit.--
Team Břaská plavba
tel: 724 306 452, 739 078 658

Info pro rodiče

Plavčíci, protože budeme potřebovat lékařské potvrzení, které je součástí přihlášky, paní doktorka Vám tam frkne razítko, že netrpíte kurdějemi (rodiče vám vysvětlí, že námořníci baštili málo ovoce, když byli na lodi, a pak dostali kurděje, tak si honem dejte pomeranč).
Tohle razítko bohužel stojí pár kaček, ale potom platí celý následující rok, tedy si skočte k paní doktorce až před táborem a potom Vám to platí na všechny pobyty, třeba školy v přírodě, další tábory apod. po celý rok. A stačí, když nám donesete kopii a necháte si doma originál. Druhou podmínkou dle legislativy je, že děti mají všechna povinná očkování. Pokud totiž ne, nesmíme je na tábor přijmout, jinak nám hrozí pokuta, že bychom nejen museli prodat celou naši plachetnici, ale ještě by to zdaleka nestačilo. Zárukou je pro nás Váš podpis na přihlášce.
Věřím, že všichni máte v sobě povinné včeličky a kdyby mi někdo nevěřil - tak zde
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neockovane-deti-smi-s-ostatnimi-do-skoly-na-tabory-a-do-skol/r~1026a450055111e6bdc50025900fea04/?redirected=1490178561

 

Problémy s doručováním emailů

 Některé výdobytky moderní doby jsou fajn, ale jeden nás fakt štve. Tedy novinka v emailu, kdy pošta odeslaná vícero příjemcům, tedy hromadná pošta, kterou využíváme i my, když Vám zasíláme informace, se nově některým z Vás ukládá do složky Hromadné. Je to volitelná funkce, kterou v Seznamu můžete zrušit ve složce - Složky - čtení zpráv - hromadná pošta. (a podobně i na dalších účtech) Ale protože je to někdy služba i potřebná, třeba kvůli filtrování SPAMu, nemusíte si  ji rušit, pouze si udělejte kontrolu, máte-li v rozchodníku po levé straně, pod složkami Doručená a Odeslaná pošta složku Hromadná, koukněte do ní, a třeba tam najdete nějakou poštu z Břaské plavby. Potom stačí tento email přesunout do složky Doručená a napříště by již neměl být problém. Případně i nadále kontrolujte složku Hromadná pošta, protože emaily posíláme skupinově, abychom netrávili u emailu mládí i stáří :)