Info před nástupem na tábor a o průběhu tábora

První den tábora si doneste tašku s náhradním oblečením a obuví - vše podepsané a na tašce označte viditelně jméno, třeba na vlaječku z papíru, umístěnou na popruhu, abychom v té hromadě snadno našli majitele. Tento batůžek může zůstávat v táboře po celý týden, dejte tedy do něj jen náhradní věci, které si dítě nemusí nosit domů.
Batůžek na věci denní potřeby - lahev na pití, kapesník apod.
 
Pokud máte nějakou alergii na jídlo, napište ještě předem, kvůli plánování jídelníčku. A v každém případě ještě na místě hlaste svému kapitánovi u zápisu.
 
Vaříme chutnou domácí stravu, děti si ji chválí (mlsouni, kteří nechtějí baštit, se vždy najdou, ale pokud se nenají, budou hladoví . Vždy připravujeme jídla, která dětem chutnají :) ) a jídla i pití máme vždy dost (k dispozici bývá šťáva, nebo čaj, prosím nenoste si kolové nápoje). Můžete si přibalit do batůžku (krom lahve na pití) vlastní plastový hrnek na pití - podepsaný. Hrnků máme dost, ale ten vlastní se lépe hlídá.
Mobilní telefony určitě nepotřebujete, zapínat je v průběhu dne rozhodně nebudeme - protože rodiče vám umožnili tábor, stál je i nějakou korunu, abyste něco zažili, a tedy si ho pořádně užijeme ;). Pokud telefony (a jinou techniku) budete mít, musíte si je i sami hlídat a opatrovat. Na táboře neručíme za ztrátu, ani zničení) . Sluchátka  s sebou vůbec nenoste, budeme si hodně povídat a zároveň si naslouchat a muziky si společně užijeme víc než dost.
Fotit Vás budeme fotoaparátem a rodiče dostanou odkaz na neveřejnou galerii, kde si Vás určitě na obrázcích najdou.
 Pokud nám bude přát počasí, mohou Vám maminky přibalit i opalovací krém, abyste si nespálili na sluníčku nos (případně se ráno namažte).(kšiltovku ani šátek na hlavu kvůli sluníčku nepotřebujete ;), znalí už vědí, nové čeká překvapení). Botky mějte pohodlné, na chození, běhání i skákání - pozor na nové boty, často dělají puchýře a pak je to nepříjemné. Z toho samého důvodu pozor i na kotníkové ponožky, často se pak botou odřou nohy.
 
V případě velkých veder je možné, že se půjdeme osvěžit do jezera. Přibalte tedy klidně do náhradní tašky plavky, nebo nějaké koupací šortky). Kdo nesouhlasí s koupáním dětí, dejte rozhodně vědět a děti nutit také nebudeme. Nenecháme je plavat, nebo chodit do hloubky, pouze se případně osvěžíme. V jezeře je čistá, téměř pitná voda, prověřená vlastními zkušenostmi ;) 

První den - příjezd - všichni se sejdeme na návsi ve Vranovicích (ve škole nikdo nebude). Přijímání a předávání dětí bude probíhat zde kvůli lepší organizaci a hlavně bezpečnosti osob, především dětí, protože před školou je pouze omezené parkování. 

 

Tady budou na velikých papírech seznamy oddílů s příslušným kapitánem.

Nejdete zde jméno svého dítěte a rovnou se přihlásíte ke svému kapitánovi. Odevzdejte i lékařské potvrzení a potvrzení o bezinfekčnosti. To musí být s datem nástupu na tábor. Pokud má dítě nějakou alergii, která je podstatná pro pobyt dítěte na táboře..potravinovou, hmyzí bodnutí apod., upozorněte lektora na místě (i v případě, že je popsaná v potvrzení). Pokud má dítě léky, dejte je do obálky s dávkováním a se jménem dítěte a taktéž upozorněte. (nejlépe všechny dokumenty vložte do euroobalu, či sepněte dohromady)

Prosím - připravte dítěti jednu tašku s náhradním oblečením a obuví, kterou uložíme po dobu tábora do šatny tak, aby byla k dispozici v případě potřeby. Mohou v ní být i gumovky a pláštěnka - jeden pár náhradní obuvi, tričko, tepláky, mikina. Do této tašky budeme sahat jen v případě potřeby. Věci k běžné denní potřebě (lahev na pití, kapesníky, batůžek apod.) si budou děti nosit každý den. Prosím velmi, ač se dítě dušuje, že své věci pozná, věřte, v tom množství nepozná a za ty slzičky, kdy se dohadují o stejnou věc, či ji nemohou najít, to nestojí, tedy všechny věci dětem podepište.

Prosíme rodiče, děti si převezmeme na návsi a odvedeme do školy, netřeba nás doprovázet. (samozřejmě v průběhu týdne, po domluvě se svým kapitánem, můžete nahlédnout do prostor, ale v den nástupu bývají obecně zmatky a abychom neztratili část dne, převezmeme si pouze děti a odvedeme si je do školy již bez rodičů).

 Také se snažíme zachovat čisto na podlaze, protože ji využíváme k sezení a hrám, tedy spousta bot není žádoucí :) Děkujeme za pochopení, proč se rozloučit s dětmi již venku na návsi.
Program končí vždy v 16:00. Prosím, respektujte to. Na konci dne vždy máme závěrečné kolečko, kde se děti učí mluvit o svých dojmech, postřezích, radostech i nepříjemnostech z prožitého dne. A když nám dospěláci dovnitř vstupují, děti, i celé to povídání to často přeruší. (byli byste překvapeni, jak se většina dětí nakonec naučí hezky mluvit a tahle společná kolečka jsou pro tábor důležitá). Děti přivedeme v 16 hod, max.lehce po 16 hod opět na náves.

Moc se na Váš těšíme a pilně pracujeme na přípravách.
 
 


--
Team Břaská plavba
tel: 724 306 452, 739 078 658

Info pro rodiče

Plavčíci, protože budeme potřebovat lékařské potvrzení, které je součástí přihlášky, paní doktorka Vám tam frkne razítko, že netrpíte kurdějemi (rodiče vám vysvětlí, že námořníci baštili málo ovoce, když byli na lodi, a pak dostali kurděje, tak si honem dejte pomeranč).
Tohle razítko bohužel stojí pár kaček, ale potom platí celý následující rok, tedy si skočte k paní doktorce až před táborem a potom Vám to platí na všechny pobyty, třeba školy v přírodě, další tábory apod. po celý rok. A stačí, když nám donesete kopii a necháte si doma originál. Druhou podmínkou dle legislativy je, že děti mají všechna povinná očkování. Pokud totiž ne, nesmíme je na tábor přijmout, jinak nám hrozí pokuta, že bychom nejen museli prodat celou naši plachetnici, ale ještě by to zdaleka nestačilo. Zárukou je pro nás Váš podpis na přihlášce.
Věřím, že všichni máte v sobě povinné včeličky a kdyby mi někdo nevěřil - tak zde
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neockovane-deti-smi-s-ostatnimi-do-skoly-na-tabory-a-do-skol/r~1026a450055111e6bdc50025900fea04/?redirected=1490178561

 

Problémy s doručováním emailů

 Některé výdobytky moderní doby jsou fajn, ale jeden nás fakt štve. Tedy novinka v emailu, kdy pošta odeslaná vícero příjemcům, tedy hromadná pošta, kterou využíváme i my, když Vám zasíláme informace, se nově některým z Vás ukládá do složky Hromadné. Je to volitelná funkce, kterou v Seznamu můžete zrušit ve složce - Složky - čtení zpráv - hromadná pošta. (a podobně i na dalších účtech) Ale protože je to někdy služba i potřebná, třeba kvůli filtrování SPAMu, nemusíte si  ji rušit, pouze si udělejte kontrolu, máte-li v rozchodníku po levé straně, pod složkami Doručená a Odeslaná pošta složku Hromadná, koukněte do ní, a třeba tam najdete nějakou poštu z Břaské plavby. Potom stačí tento email přesunout do složky Doručená a napříště by již neměl být problém. Případně i nadále kontrolujte složku Hromadná pošta, protože emaily posíláme skupinově, abychom netrávili u emailu mládí i stáří :)