Příměstský tábor Břaská plavba IV, aneb plujeme pod žlutou hvězdou

Před několika lety, kde se vzal, tu se vzal, zrodil se nápad. Možná jej přivála touha několika dospěláků vrátit se do dětských let, možná to byla potřeba zachytit znovu tu vůni dětských táborů….

A vznikla Břaská plavba. Od té doby pluje naše bárka po „vodách břaských“ a píše svůj lodní deník.

I letos se třetí týden v červenci zaplnila vranovická škola, kde má tábor za podpory obce své působiště, náporem nových plavčíků a vyrazili jsme vstříc týdennímu dobrodružství. Každý rok se věnujeme poznávání naší obce, ať už jejích zajímavých lokalit, ale i míst mnohdy skrytých, však neméně důležitých. Nahlédli jsme v průběhu let do tajemných pověstí, vázajících se k našemu kraji, navštívili místa veřejnosti většinou skrytá, ale poznali jsme třeba také, jak funguje odpadové hospodářství, jak zachránit člověka v nouzi, jak chránit přírodu…. a mnoho dalšího. Máme vlastní táborovou hymnu a časem vznikají i další táborové písně. Tancujeme, zpíváme, sportujeme, hrajeme si. 

Letošní ročník se nesl v duchu her i tvorby. Vytvořili jsme si krásné oddílové vlajky, děti si vyrobily trička s vlastním obrázkem. Celotáborovým úkolem byla tvorba tzv. barefoot bot, které se svou konstrukcí nejvíce blíží chůzi naboso. Že jsou to boty nejen vlastnoručně vyrobené, ale i pohodlné jsme předvedli rodičům na Závěrečné táborové slavnosti, kde děti předvedly nově nacvičenou taneční choreografii.

V průběhu týdne jsme navštívili i volnočasový areál Ultramarinka na Břasích, kde jsme se vyřádili na nedávno otevřeném DiscGolfovém hřišti.

 Jako každý rok mezi nás i letos zavítal starosta obce Miroslav Kroc, který si připravil pro děti oblíbenou ranní rozcvičku.

Po celý týden nám přálo počasí a tak jsme se rozhodli Závěrečnou slavnost připravit u vranovického jezera. Děti si nacvičily taneční choreografii a pěvecké vystoupení. Náš lodní kuchař připravil úžasný piknik – občerstvení se podávalo, jak jinak, než v dřevěných lodičkách. Přestože se ten den sluníčko rozhodlo trochu stávkovat a dokonce na nás poslalo déšť, nikomu to nevadilo a u jezera jsme společně s rodiči setrvali až do podvečerních hodin.

Břaská plavba 4 je minulostí. Lodní deník píše pod letošní plavbu posledních pár písmen. Všem plavčíkům voláme hlasité ahooooooj a těšíme se někdy příště.

Tým kapitánů Břaské plavby

Fotografie zde: 

 

 

 
 

BŘASKÁ PLAVBA

Plavčíci,

 
vyplutí se blíží. Poslední pokyny na oživení.
První den tábora si doneste tašku s náhradním oblečením a obuví - vše podepsané a na tašce označte viditelně jméno, třeba na vlaječku z papíru, umístěnou na popruhu, abychom v té hromadě snadno našli majitele. Tento batůžek může zůstávat v táboře po celý týden, dejte tedy do něj jen náhradní věci, které si dítě nemusí nosit domů.
Batůžek na věci denní potřeby - lahev na pití, kapesník apod.
 
Pokud máte nějakou alergii na jídlo, napište ještě předem, kvůli plánování jídelníčku. A v každém případě ještě na místě hlaste svému kapitánovi u zápisu.
 
Vaříme chutnou domácí stravu, děti si ji chválí (mlsouni, kteří nechtějí baštit, se vždy najdou, ale pokud se nenají, budou hladoví . Vždy připravujeme jídla, která dětem chutnají :) ) a jídla i pití máme vždy dost (k dispozici bývá šťáva, nebo čaj, prosím nenoste si kolové nápoje). Můžete si přibalit do batůžku (krom lahve na pití) vlastní plastový hrnek na pití - podepsaný. Hrnků máme dost, ale ten vlastní se lépe hlídá.
Mobilní telefony určitě nepotřebujete, zapínat je v průběhu dne rozhodně nebudeme - protože rodiče vám umožnili tábor, stál je i nějakou korunu, abyste něco zažili, a tedy si ho pořádně užijeme ;). Pokud telefony (a jinou techniku) budete mít, musíte si je i sami hlídat a opatrovat. Na táboře neručíme za ztrátu, ani zničení) . Sluchátka  s sebou vůbec nenoste, budeme si hodně povídat a zároveň si naslouchat a muziky si společně užijeme víc než dost.
Fotit Vás budeme fotoaparátem a rodiče dostanou odkaz na neveřejnou galerii, kde si Vás určitě na obrázcích najdou.
 Pokud nám bude přát počasí, mohou Vám maminky přibalit i opalovací krém, abyste si nespálili na sluníčku nos (případně se ráno namažte).(kšiltovku ani šátek na hlavu kvůli sluníčku nepotřebujete ;), znalí už vědí, nové čeká překvapení). Botky mějte pohodlné, na chození, běhání i skákání - pozor na nové boty, často dělají puchýře a pak je to nepříjemné. Z toho samého důvodu pozor i na kotníkové ponožky, často se pak botou odřou nohy.
 
V případě velkých veder je možné, že se půjdeme osvěžit do jezera. Přibalte tedy klidně do náhradní tašky plavky, nebo nějaké koupací šortky). Kdo nesouhlasí s koupáním dětí, dejte rozhodně vědět a děti nutit také nebudeme. Nenecháme je plavat, nebo chodit do hloubky, pouze se případně osvěžíme. V jezeře je čistá, téměř pitná voda, prověřená vlastními zkušenostmi ;) 

První den - příjezd - všichni se sejdeme na návsi ve Vranovicích (ve škole nikdo nebude). Přijímání a předávání dětí bude probíhat zde kvůli lepší organizaci a hlavně bezpečnosti osob, především dětí, protože před školou je pouze omezené parkování. 

 

Tady budou na velikých papírech seznamy oddílů s příslušným kapitánem.

Nejdete zde jméno svého dítěte a rovnou se přihlásíte ke svému kapitánovi. Odevzdejte i lékařské potvrzení a potvrzení o bezinfekčnosti. To musí být s datem nástupu na tábor. Pokud má dítě nějakou alergii, která je podstatná pro pobyt dítěte na táboře..potravinovou, hmyzí bodnutí apod., upozorněte lektora na místě (i v případě, že je popsaná v potvrzení). Pokud má dítě léky, dejte je do obálky s dávkováním a se jménem dítěte a taktéž upozorněte. (nejlépe všechny dokumenty vložte do euroobalu, či sepněte dohromady)

Prosím - připravte dítěti jednu tašku s náhradním oblečením a obuví, kterou uložíme po dobu tábora do šatny tak, aby byla k dispozici v případě potřeby. Mohou v ní být i gumovky a pláštěnka - jeden pár náhradní obuvi, tričko, tepláky, mikina. Do této tašky budeme sahat jen v případě potřeby. Věci k běžné denní potřebě (lahev na pití, kapesníky, batůžek apod.) si budou děti nosit každý den. Prosím velmi, ač se dítě dušuje, že své věci pozná, věřte, v tom množství nepozná a za ty slzičky, kdy se dohadují o stejnou věc, či ji nemohou najít, to nestojí, tedy všechny věci dětem podepište.

Prosíme rodiče, děti si převezmeme na návsi a odvedeme do školy, netřeba nás doprovázet. (samozřejmě v průběhu týdne, po domluvě se svým kapitánem, můžete nahlédnout do prostor, ale v den nástupu bývají obecně zmatky a abychom neztratili část dne, převezmeme si pouze děti a odvedeme si je do školy již bez rodičů).

 Také se snažíme zachovat čisto na podlaze, protože ji využíváme k sezení a hrám, tedy spousta bot není žádoucí :) Děkujeme za pochopení, proč se rozloučit s dětmi již venku na návsi.
Program končí vždy v 16:00. Prosím, respektujte to. Na konci dne vždy máme závěrečné kolečko, kde se děti učí mluvit o svých dojmech, postřezích, radostech i nepříjemnostech z prožitého dne. A když nám dospěláci dovnitř vstupují, děti, i celé to povídání to často přeruší. (byli byste překvapeni, jak se většina dětí nakonec naučí hezky mluvit a tahle společná kolečka jsou pro tábor důležitá). Děti přivedeme v 16 hod, max.lehce po 16 hod opět na náves.

Moc se na Váš těšíme a pilně pracujeme na přípravách.
 
 

 

Na tábor budou přijaty děti, které do dne nástupu na tábor dovršily věk 7 let a horní hranice  je 12 let, tedy ročník 2007. Výjimky nemohou být povoleny, kvůli stanoveným vnitřním směrnicím a podmínkám pro pořádání tábora. Maximální počet přijatých dětí bude 40.

 

Na tábor se lze přihlásit pouze přes webový formulář (na smartphone jej většinou vyplnit nelze), pokud si nemůžete zajistit přístup k pc, lze se domluvit individuálně.

Pořádající organizace může akceptovat pouze tuto webovou přihlášku, kvůli novým směrnicím, GDPR apod.

Vyplnění přihlášky není zárukou k přijetí na tábor. Břaská plavba si vyhrazuje právo přijmout přednostně děti z obcí Břasy, Stupno, Kříše, Vranovice a Darová a to do naplnění kapacity tábora,následně případně přijmout další zájemce.

V případě přijetí vám budou zaslány pokyny k platbě a další informace.

Děkujeme za pochopení a akceptaci pravidel tábora Břaská plavba. Těší nás vaše přízeň a těšíme se na další plavbu.

Kapitáni

________________________________________________________________________________________________________________________________

Přihlášku najdete ve spodní části stránky

 

  

 

Vedoucí tábora:

 Andrea Kokošková - 41 let, pracuji jako vychovatelka ve školním klubu a koordinátorka volnočasových aktivit na 1. ZŠ Plzeň. Nejraději chodím na dlouhé procházky se psem a sluchátky na uších po Vranovicích a okolí, ráda fotím. Celý život trávím mezi dětmi se všemi jejich radostmi i starostmi, úsměvy i lumpárnami.... Jsem trochu střelená, málokdy vážná, když je zapotřebí, umím nahodit přísný výraz, ale vždy mi cukají koutky úst :) Mé dětství provázely dětské tábory, dodnes se na nich podílím a Břaská plavba je má srdcová záležitost.☺

 

 

   Adéla Kunclová - 21 let momentálně studuji na lékařské fakultě. Zajímám se o biologii a chemii, v budoucnu bych chtěla pracovat v lékařském prostředí. Mojí největší vášní je hudba. Od malička se věnuji zpěvu, tanci a hře na klavír. Přes dva roky jsem vedla taneční kurz v Plzni, který navštěvovala děvčata ve věku od 6 do 12 let. Také ráda chodím do přírody se svým psem a fotoaparátem. Od malička pomáhám s organizací dětských akcí pořádáných zdejšími složkami. ☺

 

 

 Petr Kuncl - 51 let, v civilním zaměstnání Inspektor v oboru plynárenství, v soukromí všechno, kde se něco děje. Můj život ovlivňuje hlavně hudba jako duševní potrava, nebo pro potěšení druhých a společně s fotografií se řadí mezi mé hlavní zájmy. Prošel jsem od mládí několika dětskými tábory v roli vedoucího, napříč věku si užívám hravost a odkládám vážnost, když není potřeba. Organizování všemožných akcí pro děti a kamarády je mou zálibou od mládí, dává mému bytí smysl a radost.☺

 Eliška Vávrová - 20 let, momentálně studuji na pedagogické fakultě obor předškolní pedagogika. Minulý rok jsem byla jako aupair v Londýně pro načerpání nových zkušeností pro mé budoucí zaměstnání. Nejvíce se zajímám o zpěv, hraní na klavír a hudbu celkově. Na zpěv také pravidelně docházím. Také se zaučuji jako lektorka dětského sboru. Podílím se také na přípravě různých dětských akcí.

 

 Adri Kokošková - 16 let, jsem studentkou gymnázia, mými zájmy jsou fotografie, hudba a zpěv (navštěvuji dětský pěvecký sbor DJKT) a můj pes Snížek. Většinu času mi momentálně zabírá studium. Již dlouho se podílím na pořádání akcí pro děti, společenských akcí a organizaci dětských táborů. Břaskou plavbou proplouvám od jejího prvního ročníku, nejprve jako dítě, nyní jako intruktor ☺

________________________________________________________________________________________________________________________________

Přihlášku najdete ve spodní části stránky

Vyplnění přihlášky není zárukou k přijetí na tábor. Břaská plavba si vyhrazuje právo přijmout přednostně děti z obcí Břasy, Stupno, Kříše, Vranovice a Darová a až následně  přijmout další  případné zájemce.

Po vyplnění formuláře se vám na monitoru objeví oznámení o úspěšném odeslání. Pokud se hlášení neobjeví, překontrolujte, zda jste zadali všechny povinné údaje.

V případě přijetí vám budou zaslány pokyny k platbě a další informace.